Nowy numer 41/2019 Archiwum

Oni to nasze Westerplatte

Dziś dzieci, jutro młodzież, a pojutrze rodziny Bogiem silne – tłumaczy misję oazy ks. Mariusz Grabas.

W Nowym Kawkowie odbył się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło–Życie. Spotkanie młodzieży oraz małżeństw skupionych w Domowym Kościele rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty, prezentacji grup i świadectw po wakacyjnych rekolekcjach.

Najważniejszym punktem była Msza św., której przewodniczył ks. Mariusz Grabas, moderator diecezjalny Domowego Kościoła. W homilii przypomniał, że nadchodzący rok formacyjny będzie obchodzony pod hasłem: „Młodzi w Kościele”. – Naszym zadaniem jest tak zadbać o młodzież, by świat nam jej nie zabrał. Musimy dbać o młodych ludzi, bo to jest nasza przyszłość. Można powiedzieć, że oni to nasze Westerplatte, którego nie możemy nie bronić, o które nie możemy nie walczyć. O nas też ktoś kiedyś zawalczył, wspierał nas. Musimy pamiętać, że dziś to dzieci, jutro młodzież, a pojutrze rodziny Bogiem silne i święci kapłani. Takie jest nasze zadanie – mówił ks. Grabas. Na zakończenie Mszy św. miało miejsce przyjęcie małżeństw do wspólnoty Domowego Kościoła oraz przekazanie posługi par animatorskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL