Nowy numer 46/2019 Archiwum

Spotkaj Boga na co dzień

Chcemy pokazać, że Kościół jest otwarty dla wszystkich i każdy znajdzie w nim swoje miejsce – mówią organizatorzy.

Już 15 września w Mrągowie odbędzie się niezwykłe wydarzenie – grupy młodych ludzi ruszą w miasto, aby śpiewem wielbić Boga i ewangelizować. Wszystko zaczęło się od Mrągowskiego Forum Młodych powstałego dzięki Ministerstwu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Forum miało przygotować dziesięć projektów organizowanych przez młodzież.

– Ja zaproponowałam uliczną ewangelizację. Mamy piękne miasto, jeziora, molo, pomnik św. Jana Pawła II, dwie wspólnoty – oazową, działającą przy saletynach, oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – więc padła propozycja, żeby coś wspólnie zorganizować – opowiada Wiktoria Sękiel. Wydarzenie rozpocznie się od kilkugodzinnych warsztatów muzycznych w parafii Matki Bożej Saletyńskiej. – Potem wyjdziemy na ulice Mrągowa, gdzie będziemy ewangelizować poprzez muzykę. Podzielimy się na kilka grup, które będą nie tylko chodziły po mieście i śpiewały, ale też zapraszały na wspólną Mszę św. Następnie zbierzemy się wszyscy na skwerze Jana Pawła II, gdzie będzie czas na wyciszenie, duchowe przygotowanie do Eucharystii, okazja do spowiedzi czy rozmowy z kapłanem. Chcemy również pomodlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia, ale w formie śpiewanej. Najważniejszym punktem dnia będzie Msza św. o godz. 16, a po jej zakończeniu uwielbienie Pana tańcem i śpiewem, a także świadectwa młodych osób – wymienia Wiktoria. Organizatorka podkreśla, że to pierwsze takie wydarzenie w Mrągowie, a wielu osobom brakowało właśnie tego typu katolickiej inicjatywy w mieście. – Chcemy pokazać, że Kościół to nie tylko budynek, jedna Msza św., podczas której nie wszyscy wszystko rozumieją. Chcemy wyjść do ludzi, pokazać Kościół jako miejsce, gdzie można spotkać Boga na co dzień, w każdej chwili, że to nie jest miejsce, gdzie zwracamy uwagę na to, jak kto przyszedł ubrany czy jak źle się zachowują dzieci, ale skupiamy się na Bogu. Mamy również nadzieję, że dzięki temu wydarzeniu ktoś zainteresuje się naszymi wspólnotami, tym, co robimy, jakie mamy plany i że w ogóle są w Kościele wspólnoty dla młodych ludzi, że Kościół jest otwarty dla wszystkich i dla każdego znajdzie się miejsce. Nawet jeśli po tym wszystkim nie przyjdą do KSM i Ruchu Światło–Życie wielkie tłumy, a choćby jedna osoba, to już będzie to dla nas wielkie szczęście – podkreśla Wiktoria.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama