Nowy numer 8/2019 Archiwum

Drzewko za śmieci

Dziś w Olsztynie odbyła się akcja "100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości Polski 1918-2018".

Podobna akcja, organizowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, odbyła się we wszystkich wojewódzkich miastach w kraju.

- Chodzi głównie o uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a przy okazji także o zwrócenie uwagi Polaków na potrzebę stałej dbałości o środowisko naturalne w ojczyźnie, bo taka postawa stanowi jedną z form nowoczesnego patriotyzmu. Poprzez powszechną akcję sadzenia drzew chcemy podkreślić, że proekologiczne działania każdego z nas mają wymierne znaczenie, szczególnie takie codzienne czynności, jak segregacja i właściwa utylizacja odpadów oraz szacunek dla pięknej polskiej przyrody, w tym także otaczającej nas zieleni na ulicach, osiedlach, skwerach czy w parkach - podkreślają organizatorzy.

Dziś w Olsztynie każdy, kto przyniósł odpady przeznaczone do powtórnego przetworzenia (baterie, butelki PET, puszki aluminiowe), mógł w zamian otrzymać sadzonkę świerka lub sosny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL