Nowy numer 8/2019 Archiwum

Święty buntownik i patriota

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warmińskiej zaprasza na spotkanie ze św. Stanisławem Kostką.

W roku poświęconym obchodom 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 450. rocznicy śmierci św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży, KSM zaprasza na spotkania w olsztyńskich parafiach.

- Św. Stanisław Kostka jest postacią często nie do końca rozumianą. Postrzegany jest jako spokojny, cichy chłopiec, a tak naprawdę był człowiekiem upartym w dążeniu do wyznaczonego celu, odważnym Bożym wojownikiem, który nie bał się postawić wszystkiego na jedną kartę. Miał cechy, których brakuje dzisiejszej młodzieży. Warto przypominać o losach św. Stanisława, aby jego życie inspirowało dzisiejszą młodzież do działania pomimo przeciwności i stawania się lepszym człowiekiem - mówi Karolina Mikołajczyk.

Pierwsze ze spotkań, które będą przebiegać pod hasłem „Św. Stanisław Kostka czyli Święty Buntownik i Patriota”, odbędzie się w czwartek, 13 września w parafii Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Spotkanie poprowadzi ks. Marcin Kuciński, a tematem będzie „Mięczak czy waleczny bohater”.

Następnego dnia, w piątek, 14 września o godz. 18 w parafii św. Józefa ks. Wojciech Kotowicz poprowadzi spotkanie pod hasłem „Walka o powołanie”. W sobotę, 15 września odbędzie się spotkanie „Słynny uciekinier” w parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka, początek o godz. 18, a prowadził je będzie ks. Karol Jasiński.

Głównym punktem obchodów będzie Eucharystia w intencji młodzieży i Ojczyzny w konkatedrze św. Jakuba w niedzielę, 16 września o godz. 19, a wspólnej modlitwie będzie przewodniczył abp Józef Górzyński. Wrześniowe spotkanie ze św. Stanisławem Kostką zwieńczy koncert MATE.O/ TU w niedzielę o godz. 20 na scenie staromiejskiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL