Nowy numer 41/2019 Archiwum

Każdy z nas

Szkoła Nowej Ewangelizacji Emaus przeprowadziła w parafii św. Józefa w Olsztynie Kurs Nowego Życia.

Wzięło w nim udział 37 uczestników. – Na kursie głosiliśmy Dobrą Nowinę o zbawieniu. Chodzi o to, aby nie tylko usłyszeć o Bogu, ale przede wszystkim doświadczyć Jego miłości, doświadczyć Jego bliskości – wyjaśnia Katarzyna Ostaszewska.

Oprócz treści kerygmatu, ważnym elementem spotkań były świadectwa nawrócenia. – Każdy z nas, którzy dziś prowadzimy rekolekcje, doświadczyliśmy Bożej obecności i  o tym mówimy. Nie da się przekazać wiarygodnie treści mówiących o wierze, o miłości Boga i relacji z Nim, jeśli samemu się tego nie doświadczyło, nie nawiązało bliskości z Bogiem. Ten kurs opiera się też na naszym świadectwie – dodaje Katarzyna.

Boża miłość, grzech, zbawienie i wyznanie Jezusa Panem, wezwanie Ducha Świętego i na koniec spotkań zaproszenie do wspólnoty. – Kiedy zapraszamy do wspólnoty, nie mówimy o konkretnej. Przede wszystkim uświadamiamy, że aby wzrastać w wierze, w miłości i bliskości, warto wstąpić do wspólnoty przy parafii. Każdy musi sam się odnaleźć, poszukać w parafii, jaka jest wspólnota – wyjaśnia Katarzyna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL