Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kromka chleba dla sąsiada

Wolontariusze ze Szkonych Kół Caritas przeprowadzili zbiórkę żywności.

Wśród nich znalazło się 19 wolontariuszy z klas 3–8 ze Szkolnego Koła Caritas im. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Butrynach – prowadzili oni w piątek i sobotę zbiórkę w sklepach sieci Biedronka w Olsztynie.

– Chcemy pomóc seniorom, samotnym i potrzebującym w parafii św. Jakuba w Butrynach. Od wielu lat logistycznym partnerem naszego Koła jest firma BARTBO z Butryn, dzięki której możemy przewieźć zebraną żywność i naszych wolontariuszy. Jesteśmy wdzięczni rodzicom za przywiezienie wolontariuszy z Nowej Wsi, Przykopu, Łajs, Nowego Ramuka, Starej Kaletki, Chaberkowa, Zgniłochy oraz z Butryn na akcję. Ta inicjatywa jest również nieoficjalnym początkiem działalności Szkolnego Klubu Wolontariatu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Butrynach  tłumaczy Krzysztof Gajewski, opiekun SKC w Butrynach.

W ciągu dwóch dni wolontariuszom z Butryn udało się zebrać ok. 300 kg żywności.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL