Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Posłaniec Warmiński

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • Opinie
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • Archidiecezja
    • PARAFIE
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 24/2025
    GN 24/2025 Dokument:(9300026,Obraz wyciśnięty)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • GN 23/2025
    GN 23/2025 Dokument:(9291848,Ogień, który płonie)
  • GN 22/2025
    GN 22/2025 Dokument:(9278877,Dziecko chce do Jezusa!)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
olsztyn.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji warmińskiej → Na straży wartości

Na straży wartości przejdź do galerii

W Ostródzie odbyło się nadanie sztandaru tamtejszej Komendzie Powiatowej Policji i uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy.

 
Ślubowanie złożyło 32 nowych funkcjonariuszy Łukasz Czechyra /Foto Gość

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – wspólnej modlitwie w intencji policjantów i ich rodzin przewodniczył abp Józef Górzyński. Metropolita witając funkcjonariuszy zwrócił uwagę, że ich służba cechuje się nie tylko odpowiedzialnością, ale również poświęceniem. W homilii abp J. Górzyński przypominał o konieczności życia na co dzień wartościami.

– Służby mają obowiązek demonstrowania właściwych postaw, chcemy widzieć w nich wzór. To nie jest łatwe – my, księża, możemy o tym dużo powiedzieć – ale jest to bardzo potrzebne. Na tej drodze jesteśmy wspierani przez Chrystusa – On nie zostawi nas samych, jeśli będziemy wyznawcami Jego wartości. Dziś mamy okazję przywołać wartości uosobione w Jezusie, a także poprosić o pomoc, kiedy mamy stać na straży tych wartości – to jest ważne nie tylko dla nas, ale również dla innych – mówił metropolita.

Po Mszy św. uczestnicy uroczystości zostali odprowadzeni pod budynek Starostwa Powiatowego przez kompanię reprezentacyjną oraz poczty sztandarowe – tam odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Szeregi warmińsko-mazurskiej policji zasiliło 32 nowych funkcjonariuszy, w tym 5 kobiet.

Po ślubowaniu przedstawiciele społecznego komitetu ufundowania sztandaru, władz oraz policjanci (m.in. nadinsp. Jan Lach, zastępca Komendanta Głównego Policji oraz insp. Tomasz Klimek, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie) wbili gwoździe honorowe w drzewiec sztandaru. Po poświęceniu sztandaru nadinsp. J. Lach przekazał go nadkom. Marcinowi Danowskiemu, Komendantowi Powiatowemu Policji w Ostródzie. Uroczystości zakończyły się wręczeniem odznaczeń oraz okolicznościowymi przemówieniami.

« ‹ 1 › »
Sztandar dla policji w Ostródzie

Foto Gość DODANE 28.09.2018

Sztandar dla policji w Ostródzie

W Ostródzie odbyło się nadanie sztandaru ostródzkiej Komendzie Powiatowej Policji i uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy.  
oceń artykuł Pobieranie..

Łukasz Czechyra

|

GOSC.PL

publikacja 28.09.2018 17:30

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • OSTRÓDA
  • POŚWIĘCENIE SZTANDARU
  • WARMIŃSKO-MAZURSKA POLICJA

Polecane w subskrypcji

  • Bp Ważny dla gosc.pl: Zaniedbaliśmy ewangelizację i katechizację w parafii, ale bronilbym obecności religi w szkole
    • Tylko u nas
    • Jacek Dziedzina
    Bp Ważny dla gosc.pl: Zaniedbaliśmy ewangelizację i katechizację w parafii, ale bronilbym obecności religi w szkole
  • Wojna prewencyjna czy początek wielkiej wojny?
    • Świat
    • Jacek Dziedzina
    Wojna prewencyjna czy początek wielkiej wojny?
  • Prawnik dla „Gościa Niedzielnego”: Przebywanie w DPS czy hospicjum nie ogranicza prawa osoby do dysponowania wizerunkiem
    • Rozmowa
    • Agata Puścikowska
    Prawnik dla „Gościa Niedzielnego”: Przebywanie w DPS czy hospicjum nie ogranicza prawa osoby do dysponowania wizerunkiem
  • Ochronić człowieka prostego. Czy wolno publikować zdjęcia osób zależnych?
    • Polska
    • Agata Puścikowska
    Ochronić człowieka prostego. Czy wolno publikować zdjęcia osób zależnych?
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X