Nowy numer 49/2020 Archiwum

Niech przyjdzie wiosna!

Jutro, 3 października, rozpoczyna się Warmińska Sztafeta Modlitewna. Do 28 października młodzież będzie się gromadziła wokół krzyża na wspólnej modlitwie.

Modlitewne czuwania, których intencją jest modlitwa za trwające XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów, tym razem obradujące wokół tematu “Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania” odbędą się w 26 parafiach archidiecezji warmińskiej. Spotkaniom będzie towarzyszył Krzyż Lednicki. - Myśleliśmy najpierw, żeby przywieźć rybę, ale to było by trudne technicznie - mówi z uśmiechem ks. Radosław Czerwiński i dodaje, że nie ma piękniejszego symbolu chrześcijaństwa niż krzyż. - O krzyżu można dużo mówić, przy nim można podjąć refleksję nad swoim życiem… krzyż to najlepszy symbol naszej wiary i trzeba o tym przypominać młodym - podkreśla duszpasterz.

- Chcemy być częścią Kościoła, tworzyć go, dbać o jego przyszłość - sztafeta modlitewna jest jednym z elementów naszego działania, chcemy razem się spotykać i modlić się - mówi Weronika Domżalska. - Modlitwa to coś naturalnego, każdego dnia mamy za co Bogu dziękować, mamy Go o co prosić - dodaje Dominika Chudzik.

- Jaka będzie nasza młodzież, taki będzie Kościół. Robimy wszystko, by nadeszła nie jesień Kościoła, a wiosna. Chcemy, by Kościół się rozwijał, a nie zwijał - podkreśla ks. Radosław.

Harmonogram Warmińskiej Sztafety Modlitewnej można znaleźć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama