Nowy numer 42/2019 Archiwum

Różaniec to nasza tarcza

W Olsztynie już po raz 30. odbyło się Jerycho Różańcowe.

To nieprzerwane czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem przez 7 dni, w dzień i w nocy. Główną intencją Jerycha jest modlitwa o uświęcenie duchowieństwa, w intencji papieża, o zachowanie wiary w narodzie, o błogosławieństwo dla Polski, przebłaganie za grzechy, o nawrócenie wrogów Kościoła.

Jubileuszowe, 30. Jerycho w Olsztynie odbyło się w parafii św. Józefa. Zakończyło się dziś, 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej. - Różaniec to wyjątkowa modlitwa, o nią prosiła Maryja m.in. w Gietrzwałdzie. Różaniec to nasza ostoja, nasza tarcza przed tym wszystkim, czym nas atakuje dzisiejszy świat. Z różańcem w ręku jestem spokojniejszy, jakoś łatwiej się idzie przez życie - mówi pan Władysław.

- Są świadectwa, że Jerycho Różańcowe przynosi łaski nie tylko dla modlących się, ale również dla całych parafii - pojawiają się wówczas powołania kapłańskie i zakonne - dodaje Urszula Strynowicz.

Na zakończenie Jerycha w parafii św. Józefa uczestnicy modlitewnego czuwania w procesji przeszli ulicami Olsztyna do parafii Matki Boskiej Fatimskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL