Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kolekcja z przemytu

Zamiast na czarny rynek, cenne zabytki trafiły do Muzeum Warmii i Mazur.

Ikony z XIX w. oraz 24 rzymskie monety trafiły do zbiorów Muzeum Warmii i Mazur. To efekt współpracy muzealników z Izbą Administracji Skarbowej w Olsztynie - przekazane do muzeum eksponaty celnicy znaleźli w bagażach przemytników na przejściu granicznym w Gronowie w 2016 roku.

Zbiory olsztyńskiego muzeum wzbogaciły się o 4 rzymskie monety wybite w okresie od I do III wieku naszej ery, 5 ikon datowanych na XIX i przełom XIX i XX wieku, a także krzyż naprestolny z mosiądzu srebrzonego oraz ryzę do Ikony Chrystusa Pantokratora ze srebra repusowanego.

Celnicy już po raz trzeci przekazali zabytkowe przedmioty do muzeum - pracownicy podkreślają, że to znaczące wzbogacenie zbiorów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL