Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wyciszenie i modlitwa

Nieprzypadkowo określamy tym samym słowem lud Boży i miejsce, gdzie ten lud się gromadzi...

Uroczystej Eucharystii z obrzędem poświęcenia kościoła pw. św. Faustyny Kowalskiej w Ostródzie przewodniczył abp Józef Górzyński.

– Nieprzypadkowo określamy tym samym słowem lud Boży, Kościół, i miejsce, gdzie ten lud Boży się gromadzi. Nie ma innej idei, która wyjaśnia treść budynku, który oddajemy do kultu, jak odbicie tego, czym jest Kościół – mówił arcybiskup. Po homilii rozpoczęła się modlitwa poświęcenia i namaszczenia. Odśpiewano Litanię do Wszystkich Świętych. Po niej metropolita warmiński odmówił modlitwę poświęcenia, po czym odbyło się namaszczenie ołtarza i ścian kościoła. Po nim okadzono ołtarz i kościół. Później zapalono świece i oświetlenie świątyni. Na koniec przedstawiciele parafii dziękowali metropolicie za poświęcenie kościoła i księdzu proboszczowi za wieloletnią posługę. – Dziękujemy za miejsce wyciszenia i modlitwy, za wszystkie wspólnoty, za pracę z dziećmi i młodzieżą, za wielkie serce, życzliwość i głęboką przykładną wiarę – mówili do ks. Władysława Szmula.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL