Nowy numer 42/2019 Archiwum

Sportowe zmagania ministrantów

W Kętrzynie już po raz 4. miała miejsce Parafiada o Puchar Starosty.

Tradycyjnie już sportowe zmagania rozpoczęły się od Mszy św. w kościele św. Jacka. Parafiada wpisywała się w kętrzyńskie obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, więc wśród intencji o rywalizację fair-play i za sponsorów i dobroczyńców modlono się również w intencji ojczyzny.

Po Eucharystii uczestnicy udali się do hali Powiatowego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, gdzie zaprezentowali się uczestnicy tegorocznych sportowych zmagań, drużyny z parafii św. Jana Chrzciciela z Biskupca, św. Antoniego z Braniewa, św. Piotra i Pawła z Reszla oraz św. Jacka, św. Jerzego i św. Katarzyny z Kętrzyna. Wszyscy wspólnie odśpiewali hymn Polski, a następnie w drodze losowania podzielono startujących na dwie grupy.

Po pełnej emocji fazie grupowej rozpoczęła się najważniejsza faza - pucharowa, gdzie mimo rozegranych wcześniej spotkań tempo kolejnych meczów cały czas było bardzo wysokie.  

W finale zmierzyli się ministranci z parafii św. Piotra i Pawła z Reszla z kolegami z parafii św. Jacka w Kętrzynie, a po ostatnim gwizdku sędziego Andrzeja Klimowicza ze zwycięstwa cieszyli się ministranci z Reszla. Podium uzupełniła reprezentacja służby liturgicznej z par. św. Katarzyny z Kętrzyna.

Dla każdego uczestnika Parafiada organizatorzy przygotowali nagrodę: były puchary, dyplomy, statuetki i niemal 50 medali. Po zakończonych zmaganiach piłkarskich uczestnicy spotkali się na wspólnym posiłku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL