Nowy numer 42/2019 Archiwum

Mąż wierny

W kościele NSPJ w Olsztynie ks. Jerzy Popiełuszko odprawił jedną ze swoich Mszy św. prymicyjnych.

Uroczystości 34. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki zgromadziły w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie licznych wiernych. Mszy św. przewodniczył proboszcz ks. Janusz Wieszczyński.

- Dla mnie ks. Popiełuszko to wzór z czasów seminaryjnych i mojego powołania. Cenię sobie myśli i postawę kapłana, męczennika za wiarę, który pozostał wierny idei miłowania Boga i  bliźniego - wyznaje ks. Wieszczyński.

Na Eucharystii było wiele osób, które dobrze pamiętają te wydarzenia będące ważnym etapem dążenia Polaków ku wolności. Dla nich to wspomnienia. Dla młodszych, równie licznie zgromadzonych w kościele, to odległa historia, czasem trudna do zrozumienia. - Cieszę się, że są ludzie, którzy pielęgnują tę pamięć, włączając się w modlitwę - mówi proboszcz.

Podkreśla, że jest to kształtowanie u młodych postawy patriotycznej, umiłowania Ojczyzny. - Jak wielu świętych, błogosławiony ks. Jerzy ma nam jeszcze bardzo dużo do powiedzenia. Przed nami nieustannie stoi to zadanie, aby wsłuchując się w jego słowa, poznając jego życie, usłyszeć kolejne przesłania o miłości do innych, aby zło dobrem zwyciężać - dodaje.

Ks. Janusz Wieszczyński w wygłoszonej homilii nawiązywał do biblijnego określenia „mąż wierny”. - Ks. Jerzy pozostał wierny Chrystusowi i mimo różnych okoliczności i propozycji, kuszących propozycji świata, aby zejść z Bożej drogi, by pójść łatwiejszą drogą, on pozostał niestrudzony, wierny Chrystusowi. I takim dla nas pozostaje wzorem - podsumowuje.

W kościele NSPJ w Olsztynie ks. Jerzy Popiełuszko odprawił jedną ze swoich Mszy św. prymicyjnych. - Dlatego co roku gromadzimy się na Eucharystii, prosząc bł. ks. Jerzego Popiełuszko o wstawiennictwo - dodaje kapłan.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL