Nowy numer 42/2019 Archiwum

Jak u pierwszych chrześcijan

W parafii Matki Bożej Różańcowej w Olsztynie odbyły się rekolekcje dla rodziców uczniów, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania.

W tym roku zaproszenie zostało skierowane również do rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Za spotkanie odpowiedzialni byli ks. Krystian Stęcel oraz działające w parafii wspólnoty: Magnificat i Wspólnota Młodzieżowa - przez trzy wieczory dzielili się swoim doświadczeniem miłości i dobroci Boga.

- Poprzez adoracje, katechezy, świadectwa, dramy rodzice mogli doświadczyć spotkania z żywym Bogiem - podkreśla Agnieszka, jedna z prowadzących.

Rekolekcje były oparte na Kerygmacie a różnorodne formy nowej ewangelizacji używane przez organizatorów zdawały się trafiać także do środowiska troszkę "starszego" niż młodzieżowe. Ważnym punktem rekolekcji była wspólna Agapa. - Bliskie spotkanie, kontakt bezpośredni jest fantastycznym środkiem zachęty, czasami decydującym o tym, czy uczestnik poczuje się jak u siebie, jak ten który jest związany z parafią, poczuje, że jest jej bardzo ważną częścią. Wydaje się, że takie zbliżenie może spowodować, że osoby, które usłyszą i doświadczą Bożego zaproszenia do przyjaźni ze sobą pewniej i pełniej wejdą w przygotowania swoich dzieci do sakramentów - podkreślają organizatorzy.

Na ostatnim spotkaniu uczestnicy dzielili się swoimi świadectwami m.in. o tym, jak ludzie pomimo niesprzyjających okoliczności docierali na rekolekcje, jak pomimo wielu zajęć i obowiązków udało im się wyrwać z codzienności trochę czasu. - Warto to docenić i ucieszyć się tym, że rodzice dostrzegają potrzebę pełniejszego uczestnictwa w sakramentach, i że to pragnienie przekazują swoim dzieciom. Podsumowaniem, chyba najpiękniejszym może być świadectwo jednego z uczestników, który w drugim dniu tak zachęcał swoją żonę do przyjścia na rekolekcje... "Chodź kochanie, tam jest tak, jak u pierwszych chrześcijan". Wielka to radość, ale i wielkie zobowiązanie dla parafii i wszystkich wspólnot. Na owoce rekolekcji oczekujemy w nadziei, że będzie to plon stokrotny - zaznacza Agnieszka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL