Nowy numer 42/2019 Archiwum

Incydenty wyborcze

Z jednej z komisji w Olsztynie zniknęło prawie 400 kart do głosowania. Sprawę bada policja.

W dniu wyborów (niedziela 21 października) w jednym z olsztyńskich lokali wyborczych komisja stwierdziła brak 399 kart do głosowania - wszystkie dotyczyły głosowania na prezydenta miasta.

Do zdarzenia doszło w lokalu przy al. Warszawskiej - karty były czyste, ostemplowane, gotowe do wydania wyborcom. Obecnie sprawę bada policja, a sprawcy grozi nawet do 2 lat więzienia.

To nie jedyny incydent, jaki miał miejsce podczas wyborów - policja odnotowała prawie 30 interwencji związanych m.in. ze zrywaniem plakatów czy rozdawaniem ulotek podczas ciszy wyborczej. W gminie Korsze, w jednym z obwodów obejmującym dwa okręgi wyborcze wydawano nieprawidłowe karty do głosowania na gminnych radnych. W efekcie ponad 20 osób dostało do głosowania karty z radnymi nie ze swojego okręgu. Jeśli zostanie złożony protest wyborczy, sąd może nakazać powtórzenie wyborów - w jednym z okręgów, w którym doszło do nieprawidłowości, różnica głosów pomiędzy osobą, która uzyskała mandat, a kolejną na liście wynosiła zaledwie 2 głosy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL