Nowy numer 46/2019 Archiwum

Modlitwa za zmarłych

Przedstawiamy informator, w jakich godzinach odbędą się nabożeństwa w uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach archidiecezji warmińskiej.

W czwartek 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Tradycyjnie na cmentarzach zostaną odprawione Msze św. i nabożeństwa w intencji zmarłych:

Olsztyn

Cmentarz komunalny przy ul. Poprzecznej:

13.30 – nieszpory za zmarłych
14.00 – Msza św. pod przewodnictwem abp. Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego
15.00 – procesja żałobna z modlitwą za zmarłych

Cmentarz komunalny k. Dywit (ul. Wadąska):

14.00 – Msza św. w intencji zmarłych pod przewodnictwem bp. Janusza Ostrowskiego

Cmentarz parafialny św. Wawrzyńca (Gutkowo – ul. Żurawia):

12.00 – Msza św. w intencji zmarłych

Cmentarz parafialny św. Jakuba:

14.00 – procesja żałobna z modlitwą za zmarłych.

Barczewo

Po Mszy św. o godz. 8 w kościele św. Anny ksiądz przejdzie na stary cmentarz, aby pomodlić się za zmarłych tam pochowanych, natomiast po Mszy św. o godz. 11.30 z kościoła wyruszy procesja na cmentarz komunalny. Na zakończenie Mszy św. o godz. 11.30, a jeszcze przed procesją, w kościele zostaną poświęcone znicze i kwiaty, które później poniesiemy w procesji na groby naszych bliskich. Bezpośrednio po zakończeniu procesji na cmentarzu księża będą do dyspozycji tych, którzy chcieliby poświęcić pomnik na cmentarzu.

Bartoszyce

Msza św. na nowym cmentarzu w intencji zmarłych o godz. 13. Ofiary składane na cmentarzu na tacę będą przeznaczone na inwestycje prowadzone w parafii św. Brata Alberta. Procesja z modlitwami za zmarłych wyruszy bezpośrednio po tej Mszy św. Modlitwy i procesja za zmarłych na starym cmentarzu o godz. 14.

Kętrzyn

O godz. 11 w kaplicy na cmentarzu komunalnym zostanie odprawiona Msza św., a po niej – procesja po cmentarzu. Potem będzie możliwość poświęcenia pomników nagrobnych.

Korsze

O 11.00 w kościele modlitwa za zmarłych w tym roku parafian, po której wyruszy procesja na cmentarze. I stacja przy grobach ks. Stanisława Lachowicza i ks. Janusza Budyna. II – na cmentarzu przy kościele. Pozostałe stacje na cmentarzu komunalnym. Na cmentarzu przy kaplicy będzie odprawiona Msza św. za zmarłych około 12.00. Po Eucharystii możliwość poświęcenia grobów. O 17.30 w kościele Różaniec za zmarłych.

Lidzbark Warmiński

Msza św. będzie na cmentarzu przy ul. Kopernika o godz. 14. Po Eucharystii będzie możliwość poświęcenia nagrobków. Na cmentarzu w Sarnowie będzie odprawiona procesja o godz. 14.

Mrągowo

Nabożeństwa na cmentarzach rozpoczną się: o godz. – 12 na cmentarzu w mieście i o 14.00 – na cmentarzu przy Polskiej Wsi.

Nidzica

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Wojciecha – o godz. 10 w kościele modlitwy za zmarłych, po których procesja uda się na cmentarz. Tam odprawiona zostanie Msza św. Po Eucharystii będzie możliwość poświęcenia nowych pomników na grobach.

Olsztynek

Kościół pw. bł. Anieli Salawy – procesja żałobna z kościoła na cmentarz komunalny bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11. Na cmentarzu nabożeństwo za zmarłych. Po nim okazja do poświęcenia nowych krzyży i pomników nagrobnych.

Ostróda

O godz. 12 na cmentarzu w Kajkowie zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych. Uroczystości żałobne na cmentarzu przy ul. Spokojnej rozpoczną się o godz. 14.

Pasym

14.00 – Msza św. na cmentarzu przy ul. Wspólnej, a następnie procesja.

Piecki

Po Mszy św. o godz. 11 uroczysta procesja na cmentarz.

Sępopol

Po Mszy o 12.30 wyruszy z kościoła żałobna procesja na cmentarz. Po zakończeniu będzie błogosławieństwo pomników i krzyży nagrobnych postawionych w ostatnim czasie.

Szczytno

Procesja na cmentarz komunalny w Szczytnie o godz.12.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama