Nowy numer 49/2020 Archiwum

Otwierać nowe drzwi

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz na podsumowaniu Tygodnia Seniora podkreślał, że wydarzenia skierowane do seniorów odbywają się przez cały rok.

W Olsztynie odbył się Tydzień Seniora. Dla mieszkańców, którzy ukończyli 60. rok życia, był to czas wielu wydarzeń: warsztatów, wieczorów autorskich czy występów artystycznych. - Trzeci raz zorganizowaliśmy taki tydzień i przygotowaliśmy wiele atrakcji. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego - mówi Łukasz Ślusarczyk z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

Biblioteka współpracuje z Olsztyńską Radą Seniorów. - Ta współpraca uwrażliwiła nas na potrzeby tych osób. Uświadomiliśmy sobie, że trzeba o tej grupie osób myśleć, dobierać takie działania, które przypadną im do gustu - dodaje.

W ciągu tygodnia seniorzy rywalizowali w turnieju wiedzy, uczestniczyli w wieczorach autorskich, m.in. z Antonim Janowskim, Katarzyną Frankowiak, Sławomirem Koprem czy podróżnikiem Piotrem Wnukiem. Odbywały się zajęcia komputerowe, muzyczne i różne wystawy.

W Olsztynie liczba mieszkańców 60+ przekroczyła 42 tys. - To pokazuje, że trzeba otwierać coraz to nowe drzwi, wydeptywać nowe ścieżki, bo potrzeby i wyzwania są coraz większe. Staramy się uaktywnić olsztyńskich  seniorów, bo przecież na to zasługują. Są otwarci, chłonni wiedzy - mówi Sabina Maria Dąbrowska z Olsztyńskiej Rady Seniorów.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni bibliotece, że organizuje Tygodnie Seniora. Widzimy, że o nas się myśli, o nas się pamięta. Czujemy to ciepło płynące od organizatorów w stronę seniorów - podkreśla Aldona Bagińska, prezes Akademii Trzeciego Wieku.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz na podsumowaniu tygodnia zauważał, że wydarzenia skierowane do seniorów odbywają się przez cały rok. - Za to dziękuję, bo państwa aktywność to edukacja dla młodszego pokolenia. Jestem przekonany, że taka aktywność wszystkim nam jest potrzebna - podkreślał prezydent.

Tydzień Seniora to przedsięwzięcie organizowane wspólnie przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, Miejską Bibliotekę Publiczną w Olsztynie, Radę Olsztyńskich Seniorów, Obywatelski Parlament Seniorów, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Olsztynie oraz Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe Aquasfera. Celem jest utworzenie dla osób w wieku 60+ atrakcyjnej oferty kulturalnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama