Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nie są świadomi

Problematyka handlu ludźmi nie dotyczy wyłącznie tego czynu. Często towarzyszą mu inne przestępstwa.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się, z udziałem młodzieży, debata dotycząca tego coraz powszechniejszego zjawiska. - Przestępstwo, jakim jest handel ludźmi, ogarnia cały świat. Właściwie można powiedzieć, że nie ma regionu, w którym by do niego nie doszło. Także Polska nie jest od niego wolna. Dlatego dobrze jest, żeby szczególnie młodzi ludzie, którzy są najczęściej narażeni na to przestępstwo, wiedzieli, jak postępować, żeby nie zostać ofiarą - mówi podinsp. Małgorzata Bojarowska, ekspert Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, członek Wojewódzkiego Zespołu ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi.

Na debatę przyjechało wielu młodych. Okazuje się, że najczęściej nie mają świadomości, iż takie sytuacje dzieją się dziś, że mogą stać się ofiarą tego przestępstwa. - Oni nie są świadomi tego, że to się dzieje w Europie, nawet w naszym kraju. A przecież to jest problem o ogromnej skali. Kiedy czytałam statystyki, byłam poruszona - mówi nauczycielka Agnieszka Zalewska.

Problematyka handlu ludźmi nie dotyczy wyłącznie tego czynu. Często towarzyszą mu inne przestępstwa. - W naszym okręgu olsztyńskim takich przypadków nie ma wiele, aczkolwiek w związku  z tym, że Polska staje się powoli krajem atrakcyjnym jako rynek pracy, przypuszczam, że problem będzie narastał. Ofiarami mogą być wyzyskiwani pracownicy. Ale nie tylko. To również zjawisko związane z żebractwem, handlem organami, nakłanianiem do prostytucji - podkreśla Katarzyna Giecko, prokurator Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL