Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dzień Zaduszny

Wspominamy dziś wszystkich wiernych zmarłych.

Dzień Zaduszny to czas, kiedy swoje myśli kierujemy ku naszym zmarłym, modlimy się o to, by trafili do nieba, możemy również w tej intencji uzyskać odpust zupełny. - W tych dniach pojawia się refleksja nad własnym życiem, inaczej myślimy o ludziach, którzy odeszli - już nie zawsze o tym, co osiągnęli, jakie dzieła stworzyli ale o tym, po co to wszystko było, jaki był sens ich życia. I nawet jeśli my sami teraz tego nie zrobimy, to ktoś kiedyś stanie nad naszym grobem i spyta o sens naszego życia - mówił podczas uroczystości Wszystkich Świętych abp Józef Górzyński.

W Dzień Zaduszny warto wspomnieć nie tylko naszych bliskich zmarłych, ale również księży, którzy w tym roku odeszli do Pana - pamiętajmy w modlitwie również o nich.

  • ks. prał. dr Stanisław Bradtke (13 października 1936 - 5 grudnia 2017)
  • ks. prał. Józef Bielawski (22 marca 1939 - 11 stycznia 2018)
  • ks. Franciszek Paśko (04 lutego 1938 - 9 marca 2018)
  • ks. prał. Anicet Murawski (22 stycznia 1935 - 5 kwietnia 2018)
  • ks. prał. Jan Tambor (23 lutego 1939 - 8 października 2018)

Wieczny odpoczynek raz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im święci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL