Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wiele emocji

W niedzielę odbyła się II tura wyborów samorządowych. W wielu miastach powiatowych doszło do zmian włodarzy.

Mrągowo ma nowego burmistrza. Został nim prawnik Stanisław Bułajewski, uzyskując 55 proc. poparcia. Do zmiany doszło również w Kętrzynie, gdzie burmistrzem został Ryszard Niedziółka, który uzyskał o 370 głosów więcej od dotychczasowego włodarza Krzysztofa Hećmana. W Ostródzie Czesław Najmowicz przegrał walkę ze Zbigniewem Michalakiem, który otrzymał poparcie 52,82 proc. głosujących. Podobnie we Fromborku, gdzie nowym burmistrzem został wybrany Zbigniew Pietkiewicz.

W Szczytnie został nim Krzysztof Mańkowski z 63,96-procentowym poparciem. W Dobrym Mieście Jarosław Kowalski, w Olsztynku Mirosław Stegienko, a w Braniewie Tomasz Sielicki. W Bartoszycach burmistrzem będzie Piotr Petrykowski.

Wiele emocji dostarczyła kampania przed II turą w Olsztynie. Tu już po raz trzeci o fotel prezydenta rywalizował obecny prezydent Piotr Grzymowicz z Czesławem Małkowskim. Wyborcy zdecydowanie poparli Piotra Grzymowicza, który otrzymał 54,47 proc. głosów. Już po ogłoszeniu oficjalnych wyników Grzymowicz podkreślał, że uważa swoje zwycięstwo za wyraz poparcia dla podejmowanych działań.

- Bardzo dziękuję tym, którzy na mnie zagłosowali. Zaufanie, którym zostałem obdarzony, jest dla mnie niesamowitą motywacja do jeszcze bardziej wytężonej pracy na rzecz Olsztyna i wszystkich jego mieszkańców. Wszystkich, bo przecież wszyscy tworzymy nasze ukochane miasto - mówił prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL