Nowy numer 42/2019 Archiwum

O tym wciąż mało się mówi

– Nie jest to już tylko kwestia nakłaniania do prostytucji, ale też wykorzystywania do niewolniczej pracy. Do tego dochodzi handel organami ludzkimi – ostrzegał ekspert.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi w urzędzie wojewódzkim odbyła się debata z udziałem młodzieży dotycząca tego coraz powszechniejszego zjawiska.

– Przestępstwo, jakim jest handel ludźmi, ogarnia cały świat. Właściwie można powiedzieć, że nie ma regionu, w którym by do niego nie doszło. Także Polska nie jest od niego wolna. Dlatego dobrze, żeby szczególnie młodzi ludzie, którzy są najczęściej narażeni na to przestępstwo, wiedzieli, jak postępować, żeby nie zostać ofiarą – mówi podinsp. Małgorzata Bojarowska, ekspert Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, członek Wojewódzkiego Zespołu ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi. Podkreśla, że obecnie proceder ten nie dotyczy tylko kobiet, ale również mężczyzn. Na debatę przyjechali liczni młodzi, z których wielu nie zdawało sobie sprawy ze skali zjawiska. – Trzeba ich uwrażliwiać na ten temat. Jednak jest on obecnie traktowany trochę po macoszemu, prawie się go nie porusza. Młodzi nie są świadomi tego, że to się dzieje w Europie, nawet w naszym kraju. A przecież to jest wielki problem. Kiedy czytałam statystyki, byłam poruszona – mówi nauczycielka Agnieszka Zalewska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL