Nowy numer 43/2020 Archiwum

Przyszłość będzie wasza

W Olsztynie młodzież spotkała się z Piotrem Sosnkowskim, synem gen. Kazimierza Sosnkowskiego.

Patriotyczną uroczystość z udziałem Piotra Sosnkowskiego zorganizowały olsztyński Oddział Związku Piłsudczyków RP oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie. Podczas spotkania w Audytorium Maximum młodzież szkolna miała okazję wysłuchać prelekcji na temat gen. Kazimierza Sosnkowskiego, jednego z najbliższych współpracowników marsz. Józefa Piłsudskiego, wodza naczelnego Polskich Sił Zbrojnych, ministra spraw wojskowych, następcy prezydenta RP.

- Dla mnie to był po prostu „tatuś”. Ojciec był wielką postacią, wszystkie te uroczystości są dla niego, ja nie mam żadnych zasług, mam ten zaszczyt bycia ostatnim żyjącym synem wielkiego patrioty, wielkiego żołnierza - mówił P. Sosnkowski.

W przemówieniu do młodzieży syn generała podkreślał, że uroczystości, rocznice są ważne, ale równie ważna jest przyszłość. - Co się dla was dzieje w tym świecie? Co z tym patriotyzmem w obecnych warunkach? Wszystko się zmienia, prawda jest atakowana, nie do końca już wiadomo, co jest prawdą, bo ten ma swoją prawdę, a tamten swoją. Dbajcie o swoją wolność - mówił. - Cieszę się, że jest was tu dzisiaj tylu, że tylu z was jest w mundurach - Wojsko Polskie było, jest i będzie fundamentem niepodległości narodowej. To będzie wasza rola, żeby utrzymać w tym kraju ważne wartości - dodał Piotr Sosnkowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama