Nowy numer 42/2019 Archiwum

Pamiętamy to, co najlepsze

W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa miała miejsce Msza św. w intencji zmarłych osób ze środowiska prawniczego.

Modlitwie w intencji zmarłych sędziów, prawników, radców prawnych, aplikantów, pracowników, wykładowców oraz studentów przewodniczył abp Józef Górzyński, metropolita warmiński.

W homilii przypomniał, że modlimy się za zmarłych, którym pozostało już jedynie oczekiwanie na Boże miłosierdzie. - To zaszczyt, że możemy czynnie uczestniczyć w dziele zbawienia. Świadomi tej godności i możności stajemy dziś przed Bogiem, by wstawiać się za naszymi zmarłymi i prosić dla nich o zbawienie - mówił metropolita.

Abp Górzyński nawiązując do obchodzonych uroczystości Wszystkich Świętych oraz do święta niepodległości podkreślił, że postawa chrześcijańska objawia się w czynnym zaangażowaniu w ojczyznę ziemską, ale z ukierunkowaniem działań na ojczyznę niebiańską. - Jan Paweł II podkreślał, że oraz naszej ojczyzny ziemskiej kształtuje przede wszystkim miłość do ojczyzny w niebie. Przekaz Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii jest jasny - codzienność może nas pochłonąć, ale nie możemy zapominać o źródle, z którego wszystko wynika ani o celu, do którego wszystko zmierza - mówił abp Józef.

Podkreślił również, że kiedy mówimy o zmarłych przywołujemy to, co w nich najlepsze. - Chcemy pamiętać to, co dobre i prosimy, żeby również przed Bogiem byli tak zapamiętani. To również zmusza nas do refleksji - byśmy żyli tak, byśmy sami byli właśnie tak zapamiętani - zaznaczył metropolita.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL