Nowy numer 43/2019 Archiwum

Matka Miłosierdzia wzywa nas do odnowy życia

W parafii Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej w Olsztynie miał miejsce odpust parafialny.

Chcemy dziś prosić o to, co jest potrzebne dla nas, dla wszystkich grzeszników, aby ten szczególny dar miłości jakim Bóg nas obdarza realizował się w tym doświadczeniu miłosierdzia - mówił na początku odpustowej Mszy św. o. Marcin Radomski, proboszcz.

Modlitwie przewodniczył o. Łukasz Woźniak, minister prowincjalny. - Dzisiejsza uroczystość to okazja do świętowania, do radości. Powinniśmy się cieszyć z tego, że jesteśmy w Kościele, że jesteśmy wybrani przez Boga, by stanowić duchowe cegły budujące duchową świątynię, w której działa Pan - zaznaczył o. Woźniak.

W homilii o. Szymon Janowski mówił m.in. o historii obrazu Matki Boskiej Ostrobramskiej. - Miłosierdzie Boże nie jest związane z miejscem tylko i wyłącznie tam, w Wilnie, dzisiaj nasza Ostra Brama jest tutaj. To wezwanie do głoszenia Bożego miłosierdzia jest skierowane przez Matkę Miłosierdzia do nas, dzisiaj tu obecnych. Kiedy patrzymy na znaki miłosierdzia Bożego, kiedy Matka Miłosierdzia gromadzi nas tutaj, w tym miejscu uświęconym obecnością św. Jana Pawła II, to musimy sobie zadać to samo pytanie: czy chcemy iść z Chrystusem czy przeciwko Niemu? Czy chcemy przyjąć Jego miłosierdzie czy żyć, jakby nic się w naszym życiu nie zmieniło? Miłosierdzie nas wzywa ciągle do odnowy - mamy odnawiać miłość w naszym sercu, przebaczenie, pojednanie - mówił o. Janowski. Przypomniał o potrzebie korzystania z sakramentów pojednania i Eucharystii.

- Komunia św. to nie jest nagroda dla pobożnych, to jest lekarstwo dla grzeszników, dla tych, którzy nie potrafią kochać, dla tych, którzy są słabi. To jest pomoc w drodze do nieba - tego uczy nas Matka Miłosierdzia. Komunia św. to moment, w którym Bóg przychodzi do mojego życia, zamieszkuje we mnie, ja się staję świątynią Boga. To jest miłosierdzie - Bóg przychodzi nas uratować od naszych grzechów, naszych słabości i w Komunii św. to staje się faktem. Korzystajmy z tego - podkreślał duszpasterz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama