Nowy numer 09/2024 Archiwum

Relacja i formacja

W parafii św. Franciszka w Olsztynie odbyło się dwudniowe spotkanie absolwentów Olsztyńskiego Duszpasterstwa Akademickiego.

W parafii św. Franciszka w Olsztynie odbyło się dwudniowe spotkanie absolwentów Olsztyńskiego Duszpasterstwa Akademickiego. Organizatorem było Stowarzyszenie Absolwentów ODA. - Spotykamy się cykliczne dla dalszego rozwoju patriotycznego, religijnego oraz by podtrzymać więzi - mówi Tadeusz Przestrzelski, prezes stowarzyszenia. - By to, co się zaczęło, nie zakończyło się. Trwamy dalej, "pesele" rosną, a duch jest ten sam. Tak, jak w rodzinach chcemy podtrzymywać to, co nas łączy - dodaje ks. Mirosław Hulecki, duszpasterz akademicki. - W duszpasterstwie wychowaliśmy się i nie chcemy tej naszej specyficznej rodziny tracić - mówi Bożena Reszka.

- Podczas spotkania organizacyjnego stwierdziliśmy, że nic innego nie może stanowić tematyki niż niepodległa Polska - mówi Helena Reichel.

Każdy dzień gromadził uczestników na Mszy św., wspólnej modlitwie, konferencji i rozmowie. W sobotę zaproszonym gościem był ks. Krzysztof Bielawny, który przybliżył uczestnikom wpływ objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie na odzyskanie przez Polskę niepodległości. W niedzielę w spotkaniu uczestniczył Bogusław Rogalski, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin i były europoseł. Przedstawił założenia Ruchu "Europa Christi", postulującego powrót do korzeni chrześcijańskich jako przeciwwagę ateizacji Europy. Przypomniał także o obowiązku absolwentów wobec młodego pokolenia. - Musimy im pokazać, w jaki sposób bezkompromisowo żyć wartościami. Przecież Gietrzwałd jest wspaniałym miejscem siania najważniejszych wartości - mówił europoseł.

Początek regularnych zjazdów absolwentów ODA sięga lat 90. ub. wieku. - Nie mieliśmy pojęcia, czy coś się uda, czy będą chętni. Okazało się, że inicjatywa była trafiona - wspomina Bożena.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy