Nowy numer 42/2019 Archiwum

Trzeba nie czasu, ale miłości

– Dziękujemy Bogu za dar powołania, za całe dobro, jakie mógł On przez nas realizować – mówił abp Edmund Piszcz.

W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie odbyła się uroczysta Msza św., w czasie której zebrani dziękowali Bogu za posługę abp. Edmunda Piszcza i bp. Janusza Ostrowskiego. W imieniu duchowieństwa życzenia solenizantom z okazji święta patronalnego złożył ks. dr Tomasz Garwoliński, który podkreślił, że obecność prezbiterium warmińskiego wyraża szacunek i jedność.

– Życzymy zdrowia i siły do podejmowania ciągle nowych zadań duszpasterskich oraz światła i mocy Ducha Świętego. Niech Chrystus przynosi radość i pokój z pełnienia biskupiej posługi, niech umacnia w głoszeniu i czynieniu miłosierdzia, które otwiera na Boga i jego miłość – mówił. – Chcemy w dzisiejszej Mszy św. podziękować Bogu za dar powołania, za to wszystko, co było dobrem, jakie Bóg mógł przez nas realizować. Chcemy również przeprosić za nasze błędy, grzechy, za to wszystko, co było brakiem nadziei, jaką Bóg w nas złożył – zaznaczył abp Piszcz. Arcybiskup wygłosił homilię, w której przypomniał, że modlitwa, o którą prosił Chrystus, jest obowiązkiem wynikającym nie z nakazu, ale z miłości. – Modlitwa to rozmowa z Bogiem, a rozmowa wiąże się z miłością, bowiem kto kocha, ten rozmawia – kiedy między ludźmi zanika rozmowa, wtedy gaśnie miłość – mówił abp Piszcz. Przypomniał, że najkrótszą definicją miłości jest ta, że miłość to po prostu obecność. – Wiele osób twierdzi, że nie modli się, bo nie ma na to czasu. Do modlitwy nie potrzeba czasu. Potrzeba miłości! Nic więcej – zaznaczył abp senior. Mówił, że modlitwa powinna być ufna, pokorna i wytrwała. – Zapewne będzie czasem tak, że będziemy się modlić, prosić, a Bóg będzie milczał. Ale to być może doświadczenie naszej wiary – czy rzeczywiście ufamy Panu Bogu, czy jesteśmy pokorni, czy naprawdę kochamy? – mówił abp Edmund. Po zakończeniu Eucharystii zebrani udali się do kurii metropolitalnej, gdzie solenizanci przyjmowali życzenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL