Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dzielimy się sercem

W Państwowej Szkole Muzycznej w Olsztynie odbył się koncert „Gawęda o miłości Ziemi Ojczystej”.

Koncert w PSM 1. i 2. st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie odbył się w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ale był to również koncert charytatywny – zebrane pieniądze przeznaczone są na potrzeby Hospicjum Domowego Caritas w Olsztynie.

– To już kolejna nasza wspólna akcja. Zawsze jesteśmy zaszczyceni współpracą i cieszymy się, jeżeli możemy coś razem z Caritas wspólnie pięknego współtworzyć – podkreśla Teresa Taradejna, dyrektor PSM w Olsztynie. – Ci młodzi ludzie zdecydowali, że jeden z koncertów niepodległościowych będzie koncertem charytatywnym – po to, by wspomóc dzieci i młodzież z naszego hospicjum. To właśnie jest wolność i niepodległość, serce młodych ludzi, że oni chcą się dzielić tym, co mają. Chcą walczyć o te wartości tak, jak potrafią – przez muzykę, swoje talenty, serce, które mają tak wielkie, że chcą się nim dzielić. Największa charytatywność to serce, które zostanie dziś naszym podopiecznym przekazane, ale także te środki, które zostaną dzisiaj zebrane, by wesprzeć młodych, chorych ludzi – podopiecznych naszego hospicjum – mówi ks. Paweł Zięba, dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej. W programie koncertu znalazły się utwory polskich twórców: muzyka, obraz, taniec oraz śpiew. Artyści, którzy wystąpili na scenie, zaznaczają, że pomoc innym to normalna rzecz. – Możemy się podzielić tym, co mamy. Kochamy śpiewać, a jeśli przy okazji możemy komuś pomóc – to nasza radość jest jeszcze większa – mówią młodzi ludzie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL