Nowy numer 44/2020 Archiwum

To nie jest zwykła praca

W Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczysta gala wręczenia statuetek Amicus Bonus.

Amicus Bonus zostało ustanowione w 2007 roku - nagrody i wyróżnienia przyznawane są pracownikom pomocy społecznej, samorządowcom oraz najbardziej aktywnym organizacjom pozarządowym z województwa warmińsko-mazurskiego.

- To nagrody dla tych, którzy się wyróżniają: chcemy im podziękować za ich pracę, za cierpliwość, za serce, za pomoc najbardziej potrzebującym - starają leczyć nie tylko ciało, ale i duszę, bo wsparcie mentalne również jest bardzo ważne - uważa wicewojewoda Sławomir Sadowski.

W tym roku statuetki Amicus Bonus trafiły do Działdowskiego Centrum Caritas oraz Wiesławy Przybysz, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.

- Pracownik socjalny to misja, to zawód, gdzie wiele osób godzi się na trudne warunki, na trudną płacę właśnie ze względu na podejmowaną misję. Niemniej to ogromne obciążenie osobiste, obciążenie dla rodzin pracowników socjalnych, dlatego tak bardzo ważne jest, by pamiętać o tej grupie zawodowej - spoczywa na nich ogromna odpowiedzialność, by w rodzinach naszych społeczności lokalnych panowały spokój, życzliwość, miłość, żeby dobrze przebiegały proces wychowawczy najmłodszych oraz opieka dla osób starszych i z niepełnosprawnością - mówi W. Przybysz.

- To dla nas niesamowite wyróżnienie, w tym roku obchodzimy 20-lecie działalności. Wspieramy bardzo dużo osób na wielu płaszczyznach: pomagamy bezdomnych, dystrybuujemy żywność, prowadzimy ośrodek interwencji kryzysowej, ognisko wychowawcze, środowiskowy dom samopomocy… wiele można by wymieniać. Jest to praca, którą się wykonuje z dużą satysfakcją - nie można tego robić tylko dla samej pracy, robi się to z potrzeby, z przekonaniem, że to, co robimy, jest potrzebne - tłumaczy Agnieszka Grużewska z działdowskiego Caritas.

Podczas gali wykład na temat pomocy społecznej wygłosiła dr Majka Łojko, a specjalne wyróżniania otrzymali:

  • Henryk Stańczyk - DPS w Suszu
  • Zbigniew Pobratyn - DPS „Zacisze” w Olsztynku
  • Dorota Ćwilikowska - miejsko-gminny OPS w Tolkmicku
  • Krystyna Maciołek - DPS w Lubawie
  • Barbara Sulima - domy pomocy im. Janusza Korczaka w Olecku
  • Klaudia Rzepczyńska - MOPS w Nidzicy
  • Magdalena Stępień - ŚDS w Nidzicy
  • Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych i profilaktyki zdrowia „Jesteśmy razem” w Górowie Iławeckim
  • Tomasz Węgrzynowski - wójt Rybna
  • Joanna Karpowicz - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama