Nowy numer 44/2020 Archiwum

Powrócić do pierwotnej gorliwości

Księża archidiecezji warmińskiej przygotowywali się duchowo do Adwentu w kościele św. Arnolda w Olsztynie.

26 i 27 listopada odbyły się dni formacji dla kapłanów archidiecezji warmińskiej. Zgromadzeni w kościele św. Arnolda w Olsztynie księża przygotowywali się do dobrego przeżycia Adwentu.

Dzień skupienia poprowadził ks. Bogusław Kowalski, proboszcz parafii katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie. W konferencji wprowadzającej w nabożeństwo pokutne przypomniał o pedagogii miłosierdzia ukazanej w przypowieści o synu marnotrawnym. - Przywrócenie pokoju serca i życia odbywa się zawsze w sakramencie pokuty. Pan Bóg do nas, księży, nie traci cierpliwości - mówił ks. Bogusław.

Następnie księża uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu oraz rachunku sumienia. - Czy jestem uduchowionym kapłanem? - pytał podczas rachunku sumienia ks. Krzysztof Bielawny.

Druga konferencja była poświęcona tożsamości kapłańskiej. - Czasem ulegamy pokusie bycia wszędzie i robienia wszystkiego. Tymczasem musimy znać swoje miejsce, które wyznacza nam Jezus - mówił ks. Bogusław. - Jezus wzywa nas do pierwotnego zachwytu naszym powołaniem. Warto czasem z determinacją i zaangażowaniem robić podstawowe rzeczy, by uniknąć rutyny i powrócić do pierwotnej gorliwości - zachęcał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama