Nowy numer 42/2019 Archiwum

Powrócić do pierwotnej gorliwości

Księża archidiecezji warmińskiej przygotowywali się duchowo do Adwentu w kościele św. Arnolda w Olsztynie.

26 i 27 listopada odbyły się dni formacji dla kapłanów archidiecezji warmińskiej. Zgromadzeni w kościele św. Arnolda w Olsztynie księża przygotowywali się do dobrego przeżycia Adwentu.

Dzień skupienia poprowadził ks. Bogusław Kowalski, proboszcz parafii katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie. W konferencji wprowadzającej w nabożeństwo pokutne przypomniał o pedagogii miłosierdzia ukazanej w przypowieści o synu marnotrawnym. - Przywrócenie pokoju serca i życia odbywa się zawsze w sakramencie pokuty. Pan Bóg do nas, księży, nie traci cierpliwości - mówił ks. Bogusław.

Następnie księża uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu oraz rachunku sumienia. - Czy jestem uduchowionym kapłanem? - pytał podczas rachunku sumienia ks. Krzysztof Bielawny.

Druga konferencja była poświęcona tożsamości kapłańskiej. - Czasem ulegamy pokusie bycia wszędzie i robienia wszystkiego. Tymczasem musimy znać swoje miejsce, które wyznacza nam Jezus - mówił ks. Bogusław. - Jezus wzywa nas do pierwotnego zachwytu naszym powołaniem. Warto czasem z determinacją i zaangażowaniem robić podstawowe rzeczy, by uniknąć rutyny i powrócić do pierwotnej gorliwości - zachęcał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL