Nowy numer 42/2019 Archiwum

Tam jest zawsze Bóg

W kościele pw. św. Anny i Trzech Króli w Kolnie spotkali się przedstawiciele parafialnych kół AK, by powierzać wspólnotę Bogu.

– Dzisiejsza uroczystość jest tą chwilą, w której przypominamy sobie Chrystusa, który oddał za nas życie, a jednocześnie słowu „król” nadał zupełnie inną treść – mówił arcybiskup. Podkreślał, że tu nie chodzi o majestat, nie chodzi ani o dostojeństwo, ani o koronę i berło, ani o wspaniałość. To, co jest królowaniem, jest promieniowaniem dobra, prawdy i miłości. – I aby była to cecha naszego życia. Bo wszyscy oddziałujemy na drugich, ale ważne jest, aby to, co w nich zostawiamy, było zawsze dobrem. Bo gdzie jest dobro, tam jest zawsze Bóg – mówił abp Piszcz. W homilii mówił o prawdzie, która czyni człowieka wolnym. – Prawda dająca wolność wewnętrzną jest tą wartością, którą Jezus Chrystus żył i z którą się utożsamiał. Dlatego powiedział, że Jego królestwo, czyli to, co człowiek ma w sobie urzeczywistniać, to jest królestwo Prawdy. Ona oczyszcza i daje autentyczną wolność – podkreślał abp Piszcz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL