Nowy numer 42/2019 Archiwum

Świece, które pomnażają dobro

Po raz 25. ruszyła akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas.

W ramach tej akcji są rozprowadzane tzw. świece wigilijne Caritas, które wpisały się w świąteczną tradycję.

- Świeca Caritas, która płonie na wigilijnych stołach polskich rodzin, jest symbolem miłości i pamięci o potrzebujących - mówi ks. Paweł Zięba, dyrektor warmińskiej Caritas. W ciągu 25 lat zostało rozprowadzonych ponad 50 milionów świec.

- Dobro płynące z tajemnicy Boga przychodzącego na świat, uczy nas dzielić się z potrzebującymi tym, co mamy. Przecież Bóg dał nam samego siebie, a my możemy podzielić się Jego miłością przez dobre uczynki wobec potrzebujących - dodaje ks. Paweł.

- Co roku kupujemy świecę, bo chcemy wspierać ubogie dzieci z naszego regionu. Wcześniej nasi rodzice kupowali, a teraz my kontynuujemy tę tradycję - mówią Jacek i Małgorzata Wolińscy.

Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na wypoczynek wakacyjny dla dzieci, na bezdomnych oraz na dzieła charytatywne parafii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL