Nowy numer 21/2023 Archiwum

Czuwać ze słowem Boga

W Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Warmińskiej odbyło się spotkanie osób życia konsekrowanego.

W Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Warmińskiej odbyło się spotkanie sióstr zakonnych, a dokładnie przełożonych wspólnot. Adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza św., konferencja i siostrzane spotkanie wprowadziły w czas nowego roku duszpasterskiego oraz Adwentu.

- To czas tęsknoty za Bogiem i moment, by obudzić swoje serce z letargu. To, co nas budzi i porusza serce, to słowo Boże. Jezus leczył przez słowo i przemieniał ludzkie serca - mówił podczas homilii ks. Paweł Kozicki, referent ds. życia konsekrowanego. - Zadaniem osób życia konsekrowanego jest wierność Chrystusowi, Kościołowi, zgromadzeniu i ludziom naszej epoki. Jest ona możliwa tylko przez rozpoznanie w sobie intymnej relacji z Jezusem oraz tego, co mogę nazwać „moją oliwą” - mówił zaproszony prelegent, nawiązując do przypowieści o pannach roztropnych i nieroztropnych. - Oby los panien nierozsądnych nie był naszym udziałem. Doświadczyły dramatu, bo usłyszały od Oblubieńca: „Nie znam was” - dodał.

Spotkania sióstr - osób żyjących różnymi charyzmatami - odbywają się cyklicznie co miesiąc od października do czerwca. Rozpoczynają się zawsze w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie, a kończą wspólną pielgrzymką w czerwcu. - Chcemy razem towarzyszyć naszej diecezji przez modlitwę i obecność - mówi s. Kamila Leszczyńska CSC, referentka ds. żeńskich zgromadzeń zakonnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast