Nowy numer 42/2019 Archiwum

Studenckie serce

Podsumowanie 5. edycji Kortowskiego Mikołaja odbyło się w sali konferencyjnej UWM.

Akcja zorganizowana przez Samorząd Studencki UWM trwała od 26 listopada do 2 grudnia i polegała na zbiórce pieniędzy dla Ksymeny, studentki z Wydziału Prawa i Administracji UWM. Od 8 roku życia cierpi ona na rzadką chorobę jaką jest Zespół Hallervordena-Spatza. Porusza się na wózku inwalidzkim i ma wszczepione elektryczne stymulatory mózgu. - Byliśmy zaskoczeni, gdy zadzwonili do nas z informacją o zbiórce. Pomoc sama do nas przyszła i wszystko potoczyło się szybko. To jest niespotykane i piękne – opowiada Katarzyna, mama Ksymeny.  - Jest to dla mnie prezent i dzięki tym pieniądzom będę mogła jechać na rehabilitację – mówi Ksymena.

W ramach pomocy odbyły się zbiórki pieniężne oraz andrzejkowe imprezy charytatywne w studenckich klubach. Cały zysk z biletów przekazano na Kortowskiego Mikołaja. - Tegoroczna akcja poszła nam bardzo dobrze. Wystarczy to na dwa lub trzy turnusy rehabilitacyjne. Studenci chętnie dawali pieniądze i to jest budujące – mówi Martyna Witulska, koordynatorka zbiórki i wiceprzewodnicząca Samorządu Studenckiego UWM.

W sumie zebrano 18 100 zł, które przekazano Ksymenie 5 grudnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL