Nowy numer 41/2019 Archiwum

„Tak! POMAGAM”

Przedświąteczna zbiórka żywności odbyła się 7 i 8 grudnia.

Już po raz 15. w supermarketach wolontariusze z diecezjalnej Caritas zbierali produkty spożywcze, by następnie przekazać je do najbiedniejszych rodzin.

- Wiele dzieci angażuje się w akcję. Ekipy zmieniają się co godzinę, a nawet nie wszystkie dzieci mogą dzisiaj być na zbiórce, bo brakuje miejsc. Cieszy tak duże zaangażowanie uczniów w pomoc najuboższym. Każdemu, kto nas wspomoże, wręczamy serduszko wykonane przez dzieci - mówi Jolanta Teresa Kowalska, katechetka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olsztynie.

- Chcę pomóc osobom, które nie mają pieniędzy, by mogły przygotować święta. Motywuje mnie to, że ktoś dzięki naszej pomocy będzie szczęśliwy - mówi Oliwia, wolontariuszka z SP3.

- Bardzo lubię angażować się w różne akcje charytatywne. Tutaj jestem, by pomóc - dodaje Iga.   

- Zbiórki organizujemy dwa razy w roku - na święta Bożego Narodzenia i na Wielkanoc. W ubiegłym roku udało nam się zebrać 10 ton żywności na wigilijne stoły. Mam nadzieję, że i w tym pójdzie nam dobrze - mówi Krystyna Kucewicz, koordynatorka zbiórki.

- Jesteśmy dumni z naszych wolontariuszy. To dzięki nim potrzebujący mogą cieszyć się świętami Bożego Narodzenia - dodaje ks. Paweł Zięba, dyrektor warmińskiej Caritas.
 

Na terenie archidiecezji warmińskiej zbiórkę przeprowadzono w 56 obiektach i wzięło w niej udział ponad 500 wolontariuszy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL