Nowy numer 46/2019 Archiwum

Połączą dwa regiony

Kraków wraca, Lwów zostaje - LOT rozszerza siatkę połączeń Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

Podczas konferencji PLL LOT i Urzędu Marszałkowskiego województwa warmińsko-mazurskiego ogłoszono rozszerzenie siatki połączeń lotniczych portu w Szymanach o lot do Krakowa oraz wznowienie lotów do Lwowa w sezonie letnim 2019.

- Loty Kraków-Szymany to zupełnie nowe połączenie. Naszym zdaniem, będą to rejsy rentowne i będą się cieszyć zainteresowaniem pasażerów. W ten sposób łączymy dwa regiony, które mają bardzo duży potencjał turystyczny. Z jednej strony Warmia i Mazury, z drugiej - Małopolska - podkreśla Konrad Majszyk, wicedyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT.

Inauguracyjny lot z Szyman do Krakowa zaplanowany jest na 25 kwietnia 2019 r. Rejsy będą wykonywane dwa razy w tygodniu - w czwartki i w niedziele - do 30 września 2019 r. Samolot będzie startować z Krakowa o 20.20, po godzinnym locie wyląduje w Szymanach o 21.20. Start z Szyman przewidziany jest na 21.55, a lądowanie w Krakowie - na 22.55. Bilety są do kupienia już dzisiaj.

- Rejsy będą wykonywane samolotem Bombardier Q400, który na pokład może zabrać 28 pasażerów. To są maszyny turbośmigłowe, bardzo wygodne. Mamy ich 12 w naszej flocie. Warto porównać czas podróży samolotem, który wyniesie godzinę, z wielogodzinną podróżą samochodem czy pociągiem. Dlatego już dziś zapraszamy - dodaje wicedyrektor.

Zadowolenia z nowej oferty Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury nie ukrywa marszałek Gustaw Marek Brzezin. - Zależy nam na destynacji wewnątrzkrajowej i do tego praktycznej, jeśli chodzi o połączenia z drugim końcem kraju - Mazury i Małopolska. Drugi kierunek to loty do Lwowa. Jego ponowienie jest bardzo ważne. Co cieszy, dzisiaj możemy potwierdzić wykonanie planu przewozu pasażerskiego na rok 2018 - komentuje marszałek.

Cieszące się popularnością połączenie ze Lwowem, które będzie zawieszone po 15 stycznia, wróci do siatki połączeń lotniska w Szymanach od 27 kwietnia do 1 października 2019 roku. Loty będą realizowane w godzinach nocnych. Pasażerowie wylecą ze Lwowa o 1.40 i przylecą do Szyman o 2.15. W rejs powrotny samolot wystartuje o 3.10.

Tomasz Kądziołka, prezes spółki Warmia i Mazury, zarządzającej Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury, podkreśla, że ważne jest to, iż loty do Krakowa będzie obsługiwać narodowy przewoźnik PLL LOT. - Zmienia to diametralnie jakość tego połączenia, ponieważ pasażer może bardziej komfortowo i przewidywalnie podróżować. Tak się składa, że na obecnej mapie lotniczej Polski lotnisko w Krakowie jest bardzo atrakcyjne jako port przesiadkowy - mówi prezes.

Nieustannie dużym zainteresowaniem cieszą się połączenia z Szyman do Londynu i Dortmundu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama