Nowy numer 41/2019 Archiwum

Skusić na rekolekcje

Studenci z Olsztyńskiego Duszpasterstwa Akademickiego ruszyli na Kortowo do swoich kolegów i koleżanek z zaproszeniem na rekolekcje adwentowe.

Nie poszli do nich z pustymi rękoma, ale z piernikami, które sami upiekli.

- Pierniki kojarzą się z przygotowaniami świątecznymi. Zatem nasz piernik ma przypomnieć o zbliżającym się Bożym Narodzeniu. Jednak oprócz przygotowań domowych ważne są przygotowania duchowe, by święta dobrze przeżyć, a w tym pomagają rekolekcje – opowiada o akcji Emilia z ODA. 

- Jako duszpasterstwo akademickie chcemy zachęcić studentów do udziału w rekolekcjach, by wykorzystali ten czas. Nauki będą skierowane właśnie do nich, więc warto ich tutaj przyciągnąć - mówi Dariusz z ODA.

- Rekolekcje mają pokazać młodemu człowiekowi, że święta to nie tylko prezenty, zastawiony obficie stół, ale także czas, gdy rodzi się Zbawiciel - dodaje Emilia.

Akademickie rekolekcje adwentowe w kościele św. Franciszka w Olsztynie potrwają od niedzieli 16 grudnia (spotkania o 14.00 i o 20.00) do środy 19 grudnia (w poniedziałek, wtorek i środę spotkania o 18.00 i 20.30).

Temat rekolekcji to: Odpowiedzialność w sercu mężczyzny, w sercu kobiety, w sercu Kościoła. Poprowadzi je ks. Przemysław Kawa-Kawecki SDB.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL