Nowy numer 42/2019 Archiwum

Muszą się orientować

Główne przekazywane treści związane są z liturgią, celebracją poszczególnych sakramentów - chrztu, Pierwszej Komunii św. czy małżeństwa.

Kursy dla fotografów i kamerzystów nieustannie cieszą się dużym zainteresowaniem. Już kolejny odbył się w WSD „Hosianum”, a prowadzący przybliżali uczestnikom głębię Eucharystii i znaczenie poszczególnych sakramentów, tak chętnie uwiecznianych przez rodziny.

- Standardowo przeprowadzamy dwa kursy w roku, jednak - ze względu na duże zainteresowanie - postanowiliśmy zrobić jeszcze jeden dodatkowy. Uczestniczą w nim nie tylko osoby z naszej archidiecezji, ale też z Gdyni czy z diecezji elbląskiej - mówi ks. Adrian Mantykiewicz.

Główne przekazywane treści związane są z liturgią, celebracją poszczególnych sakramentów - chrztu, Pierwszej Komunii św. czy małżeństwa. - Mówimy o zachowaniu fotografa czy kamerzysty w czasie celebracji. Wyjaśniamy, jakie są najistotniejsze momenty liturgii, które warto uwiecznić - podkreśla ks. Adrian.

Słuchacze dowiadują się, czym jest właściwie liturgia, z czego się składa Eucharystia. - Trzeba powiedzieć jasno, że osoby, które przyjeżdżają, są często osobami niewierzącymi. Chcą jednak jak najlepiej i godnie wykonywać swój zawód, dlatego muszą się orientować, dlaczego dany moment jest tak istotny, skoro mają go fotografować. Chodzi o poznanie pewnych treści związanych z teologią i liturgiką sakramentu - dodaje kapłan.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL