Nowy numer 42/2019 Archiwum

W trosce o małżeństwa

- W świadectwach po rekolekcjach wybrzmiewa coraz częściej, że małżeństwa w kryzysie ratuje orędownictwo Matki Bożej Gietrzwałdzkiej - mówi Daniel Dramowicz.

W Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Warmińskiej odbyło się podsumowanie pracy rocznej ośrodka olsztyńskiego ruchu Spotkań Małżeńskich. Spotkanie rozpoczęło się dziękczynną Mszą św. za miniony rok - za uczestniczące w rekolekcjach małżeństwa i narzeczonych, animatorów oraz duszpasterzy. - W liturgii prowadzi nas dzisiaj prorok Eliasz, którego księga natchniona określa „prorok jak ogień”. Dzisiaj dziękujemy Bogu za to, że w ciemności kryzysu małżeńskiego posyła proroków, by oświetlić ten trudny etap drogi. Oby nie zabrakło nam nigdy eliańskiej gorliwości w posłudze dla braci i sióstr - mówił podczas homilii ks. Dariusz Sonak.

- Miniony rok wyglądał barwnie i bogato. Mamy nową parę animatorską, która już posługuje na rekolekcjach oraz doszło kilku duszpasterzy - mówi Anna Dramowicz, liderka olsztyńskiego ośrodka. - Mamy także nowe miejsce do spotkań - dom pielgrzyma przy sanktuarium w Świętej Lipce. Kustosz sanktuarium o. Aleksander Jacyniak SJ jest także animatorem Spotkań Małżeńskich, więc będziemy w nowym roku korzystać także z jego pomocy - dodaje Daniel Dramowicz, lider olsztyńskiego ośrodka.

W minionym roku w rekolekcjach w sumie uczestniczyło 112 par. Z nauk weekendowych dla małżeństw skorzystały 64 pary, z wieczorów dla zakochanych - 3 pary, natomiast z weekendów dla narzeczonych - 47 par. W ośrodku olsztyńskim w sumie posługuje 12 par animatorów.

- Chcemy na swoim przykładzie pokazywać, jak ważny jest dialog małżeński. Powód większości kryzysów to nieumiejętność słuchania współmałżonka. Spotkania Małżeńskie uczą dialogu - opowiada Ania. - Po raz kolejny doświadczyliśmy cudu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. W świadectwach po rekolekcjach wybrzmiewa coraz częściej, że małżeństwa w kryzysie ratuje orędownictwo Matki Bożej Gietrzwałdzkiej - opowiada Daniel.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL