Nowy numer 43/2019 Archiwum

Podsumowanie pracy

- Inwestujemy w rodzinę, która jest fundamentem naszego państwa - mówił Artur Chojecki.

W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się konferencja prasowa podsumowująca lokalną działalność w okresie 2016-2018. Spotkaniu przewodniczył Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski, a udział w nim wzięli szefowie: Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Izby Administracji Skarbowej, PKP PLK, Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy ekonomicznej oraz Kuratorium Oświaty.

Wojewoda podkreślił sukces programów prorodzinnych. Na program „Rodzina500+” w naszym regionie przeznaczono ponad 2 mld zł, w ramach Maluch+ otworzono 723 placówek opiekuńczych, a na program „Dobry start” wydano 51 mln zł wspierając 169 550 uczniów. W ramach programu „Senior+” otworzono 19 placówek dla seniorów, 3 domy oraz 16 klubów przeznaczając na to 4 mln zł.
- Znacznie poprawiła się kondycja naszego państwa. Polska rozwija się dynamicznie i daje bezpieczeństwo społeczeństwu i szansę rozwoju - mówił Artur Chojecki.

Po wystąpieniu wojewody swoje sprawozdania przedstawili poszczególni szefowie zaproszonych instytucji. Pośród wystąpień zaznaczono rozwój cyfryzacji w szkołach naszego regionu. Ponad 600 szkół ma dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu. Oddano 94 km dróg o wartości 4 mld zł m.in.: obwodnica Ostródy, Nidzica-Napierki, Ostróda-Rychnowo-Olsztynek oraz część obwodnicy Olsztyna, Olsztyn-Olsztynek. Na 116 gmin województwa warmińsko-mazurskiego dostęp do gazu ziemnego ma obecnie 57, czyli 49%. Poprawiła się infrastruktura na przejściach granicznych i doposażono obiekty w Gołdapi i Gronowie w RTG. W ramach inwestycji kolejowych w przebudowie jest 250 km linii kolejowych, modernizowane są perony i przejazdy kolejowe. Projektowana jest linia Korsze-Ełk, w planie jest remont odcinka Olsztyn-Gutkowo. Spotkanie podsumował Jerzy Szmit zaznaczając, że nasz region w ostatnim czasie rozwinął się w wielu dziedzinach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama