Nowy numer 46/2019 Archiwum

Zmarła s. Krystyna od Krzyża

W nocy z 17 na 18 grudnia zmarła najstarsza karmelitanka na Warmii.

W 90. roku życia i 65. profesji zakonnej odeszła s. Krystyna od Krzyża, karmelitanka bosa ze Spręcowa.

Urodziła się 1 lutego 1928 r. w Tarnowskich Górach. W czasie wojny cała rodzina została aresztowana i zesłana na Syberię. Po amnestii znaleźli się w Uzbekistanie i drogi rodziny rozeszły się: mama i tata zostali na miejscu, a s. Krystyna ze swoją siostrą z tworzącą się Armią Andersa dotarły do Republiki Południowej Afryki. Tam zdała maturę i pracowała w banku kolonijnym. W wieku 23 lat wstąpiła do karmelitańskiego zakonu klauzurowego w Johannesburgu.

Po 60 latach od wygnania z ojczyzny wróciła do Polski i dołączyła do wspólnoty sióstr karmelitanek w Spręcowie. W lutym tego roku obchodziła 65. rocznicę profesji zakonnej.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w środę 19 grudnia o godz. 11 w kaplicy sióstr karmelitanek w Spręcowie.

Requiescat in pace!

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama