Nowy numer 42/2019 Archiwum

Żeby im było ciepło

– Robienie dla innych daje więcej przyjemności – mówią panie z Koła Rękodzieła przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Olsztynie.

Już od kilku lat przed świętami Bożego Narodzenia członkinie koła rękodzieła za sprawą swojej pasji pomagają potrzebującym – przygotowują szaliki, skarpety. Wszystko ręcznie robione, pierwszego gatunku. – Nasze koło działa od 23 lat. Któregoś dnia pomyślałam, że warto wspomóc kogoś, kto tej pomocy potrzebuje najbardziej.

Przygotowujemy rzeczy, które trafiają do bezdomnych – to są ludzie, którzy może gdzieś tam się pogubili, ale im też się coś należy – opowiada Krystyna Jurewicz. Panie stworzone przez siebie rzeczy przynoszą do Caritas, a pracownicy przekazują je podopiecznym. – Część trafia do ubogich, tych, którzy do nas przychodzą, a część na koczowiska, gdzie jeździmy ze strażą miejską – tłumaczy Aleksandra Ptak-Obrębska. Dodaje, że z roku na rok odsetek osób potrzebujących pomocy się zwiększa. – Widać to choćby po liczbie zapisanych na naszą wigilię, to około 300 osób. Nasze potrzeby są duże, a środki niewystarczające, także każda pomoc jest nieoceniona. Chcielibyśmy, żeby każdy spędził ten czas miło, komfortowo, przede wszystkim, żeby było ciepło – mówi A. Ptak-Obrębska i zachęca do przynoszenia do Caritas czapek, szalików, rękawiczek i latarek, najlepiej od razu z bateriami. – Pomagać może każdy – jeśli ktoś nie umie sam czegoś zrobić, to zawsze może się albo nauczyć, albo coś kupić. Robienie rzeczy dla innych jest dużo przyjemniejsze, mamy z tego ogromną satysfakcję – mówią panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dodają, że dla nich to nie tylko wielka radość z niesienia pomocy, ale też pożyteczne spędzanie czasu. – To pewna forma rehabilitacji. Przychodzimy na spotkania, wspomagamy potrzebujących, realizujemy się – nie ma nawet czasu na narzekanie, na wpadanie w depresję, bo cały czas coś się dzieje – tłumaczy K. Jurewicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL