Nowy numer 41/2019 Archiwum

Bezpieczeństwo najlepszym prezentem

A może by tak choinkę dla odmiany… rozebrać?

Zawsze jest dobry czas, żeby zadbać o bezpieczeństwo. Może w tym pomóc nawet świąteczna choinka - uważają warmińsko-mazurscy policjanci, którzy po raz kolejny zaprosili mieszkańców Warmii i Mazur, by zabrali ze specjalnie przygotowanych choinek odblaski.

W Komendzie Powiatowej Policji w Bartoszycach pojawiły się przedszkolaki, które trochę ze zdziwieniem, ale jednak ochoczo rozebrały choinkę z odblasków, w zamian zostawiając własnoręcznie zrobione łańcuchy i ozdoby.

Choinka pełna odblasków pojawiła się również przed Komendą Powiatowej Policji w Mrągowie, gdzie policjanci apelowali, by zabrać ze sobą odblaski i z nich korzystać.

Policjanci apelują o noszenie odblasków - zgodnie z prawem, każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest zobowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

Posiadanie elementu odblaskowego zwiększa widoczność pieszego na drodze do około 150 metrów. Dzięki temu kierowca ma więcej czasu na odpowiednią do warunków reakcję, a zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie czy nawet życie. Sytuacje, w której należy nosić elementy odblaskowe nie powinny ograniczać się tylko do obszaru niezabudowanego. Nawet w mieście, w świetle latarni, pieszy jest bardziej widoczny posiadając odblask, niż gdyby go nie miał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL