Nowy numer 43/2019 Archiwum

Święta w małej ojczyźnie

W parafii w Dorotowie z koncertem świątecznym wystąpił chór Konsonans.

Już od dziesięciu lat parafia bł. Doroty z Mątów w Dorotowie gości chór Konsonans, który umila parafianom czas Bożego Narodzenia.

Chór Konsonans (łac. zgodnie brzmiący) powstał z chęci wspólnego kolędowania kilku entuzjastów muzyki i śpiewu – obecnie rozrósł się do prawie 30-osobowego zespołu zrzeszającego muzyków z Tomaszkowa, Dorotowa, Majd, Kręska, a nawet Olsztyna.

Pierwszym dyrygentem był śp. Kazimierz Arciszewski, po którym batutę przejęła jego córka Emilia Arciszewska. Obecnie zespołem dyryguje Natalia Kaczmarczik. W swoim repertuarze zespół posiada pieśni nie tylko sakralne i ludowe, ale i muzykę rozrywkową oraz szanty.

W dorotowskim kościele chór wykonał znane kolędy, również w języku angielskim. Spotkanie zakończyło wspólne odśpiewanie „Pieśni o narodzeniu Pańskim” (polonez), znanej jako „Bóg się rodzi” autorstwa Franciszka Karpińskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama