Nowy numer 42/2019 Archiwum

Proś go

Wierni z parafii pw. św. Jana Ewangelisty w Bartągu świętowali uroczystość odpustową. Mszy św. przewodniczył proboszcz ks. Leszek Kuriata.

Podczas tego szczególnego dnia parafianie mieli również okazję do adoracji relikwii świętego.

- Patronem dzisiejszego dnia jest św. Jan Apostoł. Według tradycji był umiłowanym uczniem, szczególnie bliskim Chrystusowi. Pozostawił głęboką w treści ewangelię, trzy listy i Apokalipsę. Do końca swoich dni przekonywał, że Pan Jezus jest wcielonym, odwiecznym Słowem Ojca. Św. Jan opisał ustanowienie Eucharystii jako wielką lekcje służby bliźniemu - mówił na wstępie proboszcz.

W wygłoszonej homilii mówił o zwierzeniu Jezusowi, oddaniu Mu swojego życia, codzienności. - U Boga wszystko jest możliwe. Na krzywych liniach naszego życia On zawsze prosto napisze. Tylko trzeba żyć słowem, „Jezu, ufam Tobie”. Ale nie tylko wołać, gdy jest dobrze i miło, ale i wówczas, kiedy doznaję uszczerbku, jest mi ciężko i źle. „Jezu, ufam Tobie”, bo do kogo pójdę? Ty masz słowa życia wiecznego, jesteś lekarzem dla mojej duszy i ciała. Przychodzę do Ciebie - mówił ks. Kuriata.

Odnosząc się do patrona parafii podkreślał, że św. Jan oddał swoje całe życie na świadectwo, że Bóg jest miłością. - Proś go o żywą wiarę, o mocną wiarę, szczególnie wtedy, kiedy jest ci źle, kiedy przechodzisz przez noc zmysłów. Proś go, a on będzie wstawiał się u Boga za tobą. I nie mów, że to jest niemożliwe. Przestań. U Boga wszystko jest możliwe. On jest Wszechmogący - mówił proboszcz.

Zgromadzeni modlili się litanią do św. Jana Ewangelisty. Następnie kapłan pobłogosławił wino. - Tradycja mówi, że nieżyczliwi ludzie przygotowali św. Janowi kubek zatrutego wina. Apostoł pobłogosławił wino i w ten sposób uwolnił je od trucizny. Na tę pamiątkę błogosławimy wino i prosimy Boga, aby nas uwolnił od wszelkiej nienawiści i podtrzymywał wśród nas wzajemną miłość - wyjaśniał ks. Leszek Kuriata.

Po błogosławieństwie wierni mogli ucałować relikwie św. Jana Ewangelisty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL