Nowy numer 46/2019 Archiwum

Czy warto przyjąć księdza?

Od świąt Bożego Narodzenia w wielu polskich domach wyczekuje się odwiedzin kapłana.

Warto sobie przypomnieć, co jest najważniejsze w wizycie duszpasterskiej. - Współcześnie zapominamy o wartości błogosławieństwa Bożego. Chodzi o to, by oddać Bogu we władanie swoje życie i to, co jest w zasięgu naszego działania. By dom, gdzie żyjemy, był pod Jego opieką i zamysłem - mówi abp Józef Górzyński, metropolita warmiński.

 Oprócz błogosławieństwa kolęda jest też czasem, gdy można poznać się bliżej - ksiądz swoich parafian, a oni swojego duszpasterza. - Parafianie opowiadają o swoich problemach, widzą też, że ksiądz "nie gryzie". Kolęda nie może wyglądać, jak wizyta inkasenta. Ważne, by zapukać do każdego domu, niezależnie czy nas tam oczekują, czy też nie. Jezus wysłał uczniów do wszystkich, tak samo i nas. Mamy okazać gotowość do zaniesienie Bożego błogosławieństwa. Jeżeli ktoś nam odmówi, to ewangelicznie idziemy dalej - wyjaśnia ks. Piotr Jagiełka, proboszcz parafii NSPJ w Pasymiu.

W naszej archidiecezji podczas wizyty duszpasterskiej każda rodzina otrzyma na pamiątkę broszurę zatytułowaną „W mocy Bożego Ducha!”. Abp Józef zachęca w niej do refleksji nad tematem roku duszpasterskiego, która ma pogłębić modlitwę do Ducha Świętego. - Wiernym naszej archidiecezji życzę, by spotkania kolędowe były otwarciem na przychodzącego Boga, ponieważ ten który do nich przychodzi z błogosławieństwem kolędowym, przynosi łaskę Chrystusa. Kapłanom życzę, by dotarli do jak największej liczby domów - dodaje metropolita.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama