Nowy numer 49/2020 Archiwum

"By stanąć twarzą w twarz"

Ukazała się nowa książka s. Miriam do Jezusa, karmelitanki ze Spręcowa.

Oprócz życia modlitwą za klauzurą siostry w wolnym czasie odnajdują Boga w realizowaniu swoich pasji. Jednym z ulubionych zajęć s. Miriam jest pisanie. Dzięki temu ukazała się książka  "By stanąć twarzą w twarz. O modlitwie jako sztuce budowania relacji".

- Jeden z ojców stwierdził, że jest dużo pozycji o modlitwie napisanych językiem naukowym i poprosił mnie, bym napisała książkę językiem prostym, uniwersalnym i zgodziłam się - opowiada s. Miriam OCD. - Przede wszystkim chcę w niej przekazać, że modlitwa jest życiem. To ona jest przestrzenią, w której każdy może się znaleźć. Nie jest niczym trudnym, jeśli tylko otworzymy swoje serce. Źródłami, będącymi filarami tej książki, są słowo Boże i pisma św. Teresy od Jezusa. W tej duchowości sama odnajduję pokarm dla mojej modlitwy i światło wskazujące, jak mam spotykać się z Bogiem - dodaje karmelitanka.

Siostra Miriam od Jezusa pochodzi z Ostródy. Ukończyła teologię w IKCH filii PAT oraz pedagogikę w WSP w Olsztynie. Od 26 lat jest karmelitanką w Spręcowie, gdzie obecnie pełni posługę przeoryszy wspólnoty. Ukazał się tomik poezji "W Twoim spojrzeniu" jej autorstwa. Opracowywała także "Myśli na każdy dzień" oraz "100 modlitw św. Teresy od Jezusa". Brała udział w redakcji wydania "Karmelitańskiej Lectio Divina - Szukać Jego towarzystwa".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama