Nowy numer 42/2019 Archiwum

Hej, kolęda!

Dzieci z parafii Miłosierdzia Bożego w Olsztynie kolędują misyjnie na rzecz swoich rówieśników w Rwandzie i Burundi.

Kolędnicy misyjni to inicjatywa Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, które zachęca dzieci i młodzież, by wspólnie z opiekunami zbierały pieniądze na rzecz swoich rówieśników w krajach misyjnych - w tym roku są to dzieci z Rwandy i Burundi.

W akcję włączają się również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Olsztynie. - W każdej grupie kolędników znajdują się Maryja, Józef, anioł oraz dzieci z Rwandy i Burundi. Program kolędy misyjnej opowiada o Bożym Narodzeniu i o sytuacji dzieci z tych afrykańskich krajów. Jest bardzo wzruszający, wiele osób się rozczula, kiedy porównamy sobie naszą sytuację z tam mieszkającymi - każde dziecko potrzebuje na wyżywienie 20 zł... miesięcznie. To daje dziennie dużą szklankę owsianki. Dla nas to w sumie niewiele, a dla tych dzieci naprawdę wiele znaczy - tłumaczy s. Teresa Kalska CST.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL