Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Wsparcie i modlitwa

Mieszkańcy Olsztyna modlili się w intencji zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Mszy św. w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie przewodniczył abp Józef Górzyński, metropolita warmiński. - Modlitwa… tyle możemy uczynić i to powinniśmy uczynić. To tragiczne chwile, ale one łączą ludzi. Wspólnie przeżywane dramaty powinny wyzwolić w nas refleksję nad naszym zachowaniem. Modlimy się dziś za śp. Pawła Adamowicza, za jego rodzinę, ale modlimy się również za naszą ukochaną ojczyznę, by to wydarzenie spowodowało głęboką refleksję społeczną, która pozwoli nam budować to, co konieczne, gdy chodzi o nasze dobro wspólne - mówił abp Górzyński.

W Eucharystii oprócz mieszkańców Olsztyna uczestniczyli również przedstawiciele władz. - W takiej chwili możemy się przede wszystkim modlić. Za śp. Pawła Adamowicza, ale też za żonę, dzieci - dla nich to najtragiczniejszy dzień w życiu. Dobrze, że tyle osób okazuje wsparcie, modli się - to dobry znak solidarności, bycia z tymi, którzy przeżywają bardzo trudne chwile - mówił wojewoda Artur Chojecki.

- Dla nas to szok, coś takiego nie powinno się w ogóle zdarzyć. Znaliśmy się osobiście, był liderem jeśli chodzi o prezydentów miast, bardzo dobrze przygotowany do pełnienia służby na rzecz mieszkańców, będzie nam go brakować - mówił prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Marszałek Gustaw Marek Brzezin dodał, że to tragiczne wydarzenie na pewno budzi pewien niepokój. - Nikt się nie spodziewał, że coś takiego może grozić, a przecież my, samorządowcy, zawsze jesteśmy z ludźmi, pośród ludzi… Ta tragedia powinna wzbudzić refleksję wśród całego społeczeństwa, żebyśmy na co dzień ważyli słowa, byli sobie życzliwi i budowali pozytywną relację - mówił marszałek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL