Nowy numer 44/2020 Archiwum

Wesoło i bezpiecznie

Służby mobilizują się przed zbliżającymi się feriami zimowymi.

W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się konferencja prasowa wojewody oraz służb przed zbliżającymi się feriami zimowymi.

- Priorytetem dla nas wszystkich jest bezpieczeństwo wypoczywających. Najlepszym środkiem do tego jest profilaktyka, czujność oraz fachowa wiedza. Na stoku, lodowisku, przed domem, blokiem czy przed komputerem - wszędzie obowiązują podstawowe zasady i ich przestrzeganie jest gwarantem bezpieczeństwa - mówił Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski.

- Spodziewamy się, że w tym roku na Warmii i Mazurach będzie około 10-11 tys. wypoczywających. Przez ostatnie kilka lat ta liczba zwiększyła się kilkukrotnie. Sprawdzamy bazy wypoczynkowe i na pewno nie pozostawimy żadnego sygnału bez sprawdzenia. Apeluję też do rodziców o odpowiednie przygotowanie swoich dzieci odnośnie warunków, zasad, zachowania wobec wychowawców - mówił Marek Nowacki, kurator oświaty.

O przygotowaniach do ferii opowiadali również przedstawiciele policji i straży pożarnej. - Organizujemy spotkania z dziećmi na temat bezpiecznego zachowania się przy akwenach, na ślizgawkach, wszędzie gdzie dzieci spędzają czas - by było wesoło, ale przede wszystkim bezpiecznie. Drugi aspekt to sprawdzanie bezpieczeństwa w budynkach, gdzie jest organizowany wypoczynek dla dzieci i młodzieży - informował o działaniach strażaków st. bryg. Bogdan Wierzchowski, komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej. Insp. Tomasz Klimek, komendant wojewódzki policji zapowiadał kontrole pojazdów, patrole na stokach narciarskich oraz sprawdzanie takich miejsc jak parki, jeziora czy sklepy monopolowe. - Będziemy sprawdzać czy jest bezpiecznie i czy nie dochodzi do demoralizowania dzieci i młodzieży - mówił insp. Klimek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama