Nowy numer 42/2019 Archiwum

Selfie z Kopernikiem

Po raz kolejny Muzeum Warmii i Mazur włączyło się w międzynarodową akcję Museum Selfie Day.

Założenia są proste - muzea na całym świecie otwierają swoje drzwi i zachęcają do zrobienia sobie zdjęć z dziełami sztuki, w salach muzealnych, przygotowują również specjalne rekwizyty i stroje z różnych epok. Placówki zachęcają również do umieszczania zdjęć w internecie z hashtagiem #museumselfie.

Do akcji od kilku lat włącza się również Muzeum Warmii i Mazur - dyrektor Piotr Żuchowski podkreśla, że to wspaniała promocja dla placówek muzealnych, ponieważ wielu z tych, którzy robią sobie zdjęcia, udostępnia je w internecie, a potem wraca już nie tylko po to, by zrobić sobie zdjęcie, ale by po prostu podziwiać sztukę.

- Muzeum jest powołane po to, by gromadzić zabytki, oryginalne przedmioty, niezwykle cenne. To sprawia, ze jest to miejsce wyjątkowe, z pewnym charyzmatem, gdzie można napotkać niezwykle cenne dziedzictwo materialne. Podobnie jak Noc Muzeów, która stała się już zjawiskiem masowym, Selfie Day jest doskonałą akcją promocyjną, dzięki której wiele osób poznaje muzea i ich niezwykłe zbiory - uważa P. Żuchowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL