Nowy numer 48/2020 Archiwum

Selfie z Kopernikiem

Po raz kolejny Muzeum Warmii i Mazur włączyło się w międzynarodową akcję Museum Selfie Day.

Założenia są proste - muzea na całym świecie otwierają swoje drzwi i zachęcają do zrobienia sobie zdjęć z dziełami sztuki, w salach muzealnych, przygotowują również specjalne rekwizyty i stroje z różnych epok. Placówki zachęcają również do umieszczania zdjęć w internecie z hashtagiem #museumselfie.

Do akcji od kilku lat włącza się również Muzeum Warmii i Mazur - dyrektor Piotr Żuchowski podkreśla, że to wspaniała promocja dla placówek muzealnych, ponieważ wielu z tych, którzy robią sobie zdjęcia, udostępnia je w internecie, a potem wraca już nie tylko po to, by zrobić sobie zdjęcie, ale by po prostu podziwiać sztukę.

- Muzeum jest powołane po to, by gromadzić zabytki, oryginalne przedmioty, niezwykle cenne. To sprawia, ze jest to miejsce wyjątkowe, z pewnym charyzmatem, gdzie można napotkać niezwykle cenne dziedzictwo materialne. Podobnie jak Noc Muzeów, która stała się już zjawiskiem masowym, Selfie Day jest doskonałą akcją promocyjną, dzięki której wiele osób poznaje muzea i ich niezwykłe zbiory - uważa P. Żuchowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama